Wiper seal RIA-15X21X3.50-5-FPM90
Part number : RIA-15X21X3.50-5-FPM90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RIA-15X21X3.50-5-FPM90  has an inner diameter of 15 mm, an outer diameter of 21 mm and a thickness of 3.5 mm. It is made of FPM.
  2 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
PAP bush - PAP1225-P10 GEN
PAP BUSH PAP1225-P10
Hydraulic seal - US-15X21X3.50-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL US-15X21X3.50-PU94
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    15  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    21  MM
  • THICKNESS
    3.5  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    RIA
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    4  G
  • PACKAGING
    1
Description