Rotary shaft seal OAS-49X92X10-FPM
Part number : OAS-49X92X10-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-49X92X10-FPM  has an inner diameter of 49 mm, an outer diameter of 92 mm and a thickness of 10 mm. It is made of FPM.
  6 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-130X190X12-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-130X190X12-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    49  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    92  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    73  G
  • PACKAGING
    1
Description