Rotary shaft seal OAS-130X190X12-NBR
Part number : OAS-130X190X12-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-130X190X12-NBR  has an inner diameter of 130 mm, an outer diameter of 190 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  19 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6005-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6005-2RS
Rotary shaft seal - OAS-49X92X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-49X92X10-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    130  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    190  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    261  G
  • PACKAGING
    1
Description