Wiper seal RSW-32X45X6-8.50-ACETAL90
Part number : RSW-32X45X6-8.50-ACETAL90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RSW-32X45X6-8.50-ACETAL90  has an inner diameter of 32 mm, an outer diameter of 45 mm and a thickness of 6 mm. It is made of ACETAL.
  3 parts in stock (17 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Hydraulic seal - UPE-35X50X11-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL UPE-35X50X11-PU94
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    32  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    45  MM
  • THICKNESS
    6  MM
  • MATERIAL
    ACETAL
  • TYPE
    RSW
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    10  G
  • PACKAGING
    1
Description