Wiper seal RSP-95X108X4-7-NBR
Part number : RSP-95X108X4-7-NBR
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RSP-95X108X4-7-NBR  has an inner diameter of 95 mm, an outer diameter of 108 mm and a thickness of 4 mm. It is made of NBR.
  9 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    95  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    108  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    RSP
  • WEIGHT
    12  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description