Wiper seal RSP-70X78X4-NBR
Part number : RSP-70X78X4-NBR
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RSP-70X78X4-NBR  has an inner diameter of 70 mm, an outer diameter of 78 mm and a thickness of 4 mm. It is made of NBR.
  5 parts in stock (4 days ago )
  • INSIDE DIAMETER
    70  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    78  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • WEIGHT
    5  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description