Wiper seal RSP-48X57X5-NBR
Part number : RSP-48X57X5-NBR
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RSP-48X57X5-NBR  has an inner diameter of 48 mm, an outer diameter of 57 mm and a thickness of 5 mm. It is made of NBR.
  1 parts in stock (4 days ago )
  • INSIDE DIAMETER
    48  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    57  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • WEIGHT
    5  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description