Wiper seal RSP-36X44X4-7-NBR90
Part number : RSP-36X44X4-7-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RSP-36X44X4-7-NBR90  has an inner diameter of 36 mm, an outer diameter of 44 mm and a thickness of 4 mm. It is made of NBR.
  6 parts in stock (4 days ago )
  • INSIDE DIAMETER
    36  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    44  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    RSP
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    2  G
  • PACKAGING
    1
Description