Wiper seal RSP-14X25X5-NBR90
Part number : RSP-14X25X5-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RSP-14X25X5-NBR90  has an inner diameter of 14 mm, an outer diameter of 25 mm and a thickness of 5 mm. It is made of NBR.
  5 parts in stock (4 days ago )
  • INSIDE DIAMETER
    14  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    25  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    RSP
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    20  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description