Wiper seal RSE-70X78X4-7-NBR90
Part number : RSE-70X78X4-7-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RSE-70X78X4-7-NBR90  has an inner diameter of 70 mm, an outer diameter of 78 mm and a thickness of 4 mm. It is made of NBR.
  11 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
PAP bush - PAP7070-P10 GEN
PAP BUSH PAP7070-P10
  • INSIDE DIAMETER
    70  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    78  MM
  • WEIGHT
    5  G
Description