Wiper seal RSE-56X64X4-7-PU94
Part number : RSE-56X64X4-7-PU94
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RSE-56X64X4-7-PU94  has an inner diameter of 56 mm, an outer diameter of 64 mm and a thickness of 4 mm. It is made of PU.
  9 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Wiper seal - RSE-56X64X4-7-NBR90 GEN
WIPER SEAL RSE-56X64X4-7-NBR90
Deep groove ball bearing - Double rows - DAC34640037 GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING - DOUBLE ROWS DAC34640037
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    56  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    64  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    RSE
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    4  G
  • PACKAGING
    1
Description