Wiper seal RIA-63X75X7-10-NBR90
Part number : RIA-63X75X7-10-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RIA-63X75X7-10-NBR90  has an inner diameter of 63 mm, an outer diameter of 75 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Internal circlip - CIRCLIP-INT-80 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-80
Piston seal - TP3-85X110X22.40-NBR90 GEN
PISTON SEAL TP3-85X110X22.40-NBR90
  • OUTSIDE DIAMETER
    75  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • WEIGHT
    25  G
Description