Wiper seal RIA-36X46X5-8-NBR90
Part number : RIA-36X46X5-8-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RIA-36X46X5-8-NBR90  has an inner diameter of 36 mm, an outer diameter of 46 mm and a thickness of 5 mm. It is made of NBR.
  46 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Hydraulic seal - US-36X46X10-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL US-36X46X10-PU94
Anti-vibration mount PF - PF5025-10 GEN
ANTI-VIBRATION MOUNT PF PF5025-10
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    36  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    46  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    RIA
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    9  G
  • PACKAGING
    1
Description