Wiper seal RIA-36X45X7-10-NBR90
Part number : RIA-36X45X7-10-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RIA-36X45X7-10-NBR90  has an inner diameter of 36 mm, an outer diameter of 45 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  41 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Oil filled plain bronze bush - AM354135 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH AM354135
Back-up Ring - AE-OR-56.740X3.530-NBR90 GEN
BACK-UP RING AE-OR-56.740X3.530-NBR90
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    36  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    45  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • WEIGHT
    11  G
Description