Wiper seal RIA-26X34X5-7-NBR90
Part number : RIA-26X34X5-7-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RIA-26X34X5-7-NBR90  has an inner diameter of 26 mm, an outer diameter of 34 mm and a thickness of 5 mm. It is made of NBR.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Grease - LGMT2-35G-SKF SKF
GREASE LGMT2-35G-SKF
Wiper seal - RSE-26X34X4-7-NBR90 GEN
WIPER SEAL RSE-26X34X4-7-NBR90
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    26  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    34  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    RIA
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    5  G
  • PACKAGING
    1
Description