Wiper seal RIA-10X20X5-7-PU94
Part number : RIA-10X20X5-7-PU94
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RIA-10X20X5-7-PU94  has an inner diameter of 10 mm, an outer diameter of 20 mm and a thickness of 5 mm. It is made of PU.
  7 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Hydraulic seal - US-14X20X4-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL US-14X20X4-PU94
Linear ball bearing - KH1026-PP GEN
LINEAR BALL BEARING KH1026-PP
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    20  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    RIA
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    3  G
  • PACKAGING
    1
Description