Wiper seal RIA-105X115X7-10-NBR90
Part number : RIA-105X115X7-10-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RIA-105X115X7-10-NBR90  has an inner diameter of 105 mm, an outer diameter of 115 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  6 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 30208-SKF SKF
TAPERED ROLLER BEARING 30208-SKF
External circlip - CIRCLIP-EXT-35 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-35
  • INSIDE DIAMETER
    105  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    115  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • WEIGHT
    37  G
Description