Wiper seal RDE-80X90X6-8-PU94
Part number : RDE-80X90X6-8-PU94
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RDE-80X90X6-8-PU94  has an inner diameter of 80 mm, an outer diameter of 90 mm and a thickness of 6 mm. It is made of PU.
  7 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6005-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6005-2RS
Ball - BA-8 GEN
BALL BA-8
8 8
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    80  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    90  MM
  • THICKNESS
    6  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    RDE
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    8  G
  • PACKAGING
    1
Description