Wiper seal RDE-22X28X4-6-PU94
Part number : RDE-22X28X4-6-PU94
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RDE-22X28X4-6-PU94  has an inner diameter of 22 mm, an outer diameter of 28 mm and a thickness of 4 mm. It is made of PU.
  32 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 61803-2RS1-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 61803-2RS1-SKF
PAP bush - PAP2225-P20 GEN
PAP BUSH PAP2225-P20
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    22  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    28  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • MATERIAL
    PU
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    2  G
  • PACKAGING
    1
Description