Wiper seal RDE-12X16.50X3.70-4-NBR90
Part number : RDE-12X16.50X3.70-4-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RDE-12X16.50X3.70-4-NBR90  has an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 16.5 mm and a thickness of 3.7 mm. It is made of NBR.