Wiper seal RAK-60X75X8-0-PU90
Part number : RAK-60X75X8-0-PU90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RAK-60X75X8-0-PU90  has an inner diameter of 60 mm, an outer diameter of 75 mm and a thickness of 8 mm. It is made of PU.
  6 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6308-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6308-2RS
Hydraulic seal - US-55X65X12-13-NBR90 GEN
HYDRAULIC SEAL US-55X65X12-13-NBR90
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    60  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    75  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • MATERIAL
    PU
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    33  G
  • PACKAGING
    1
Description