Wiper seal RAK-45X55X4-0-PU94
Part number : RAK-45X55X4-0-PU94
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RAK-45X55X4-0-PU94  has an inner diameter of 45 mm, an outer diameter of 55 mm and a thickness of 4 mm. It is made of PU.
  5 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6210-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6210-SKF
Oil filled plain bronze bush - BNZ45-55-60 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ45-55-60
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    45  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    55  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • MATERIAL
    PU
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    11  G
  • PACKAGING
    1
Description