Wiper seal RAK-38.10X50.80X7.93-0-PU94
Part number : RAK-38.10X50.80X7.93-0-PU94
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RAK-38.10X50.80X7.93-0-PU94  has an inner diameter of 38.1 mm, an outer diameter of 50.8 mm and a thickness of 7.93 mm. It is made of PU.
  4 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Hydraulic seal - UTL-50.80X63.50X9.52-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL UTL-50.80X63.50X9.52-PU94
Thrust washer - AS3047 GEN
THRUST WASHER AS3047
Threadlocker - FREIN-FILET-BLEU-243-10ML-LOCTITE LOCTITE
THREADLOCKER FREIN-FILET-BLEU-243-10ML-LOCTITE
  • OUTSIDE DIAMETER
    50.8  MM
  • THICKNESS
    7.93  MM
  • MATERIAL
    PU
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    14  G
Description