Rotary shaft seal OAS-95X120X13-FPM
Part number : OAS-95X120X13-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-95X120X13-FPM  has an inner diameter of 95 mm, an outer diameter of 120 mm and a thickness of 13 mm. It is made of FPM.
  46 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-50X70X10-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-50X70X10-FPM
Roller bearing - NUP207-ECP-SKF SKF
ROLLER BEARING NUP207-ECP-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    95  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    120  MM
  • THICKNESS
    13  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    97  G
  • PACKAGING
    1
Description