Rotary shaft seal OAS-90X125X13-NBR
Part number : OAS-90X125X13-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-90X125X13-NBR  has an inner diameter of 90 mm, an outer diameter of 125 mm and a thickness of 13 mm. It is made of NBR.
  8 to 10 days (4 days ago )
Need help or advice?
SIMILAR REFERENCE IN STOCK
Rotary shaft seal - OAS-90X125X13-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-90X125X13-FPM
  • OUTSIDE DIAMETER
    125  MM
  • THICKNESS
    13  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • WEIGHT
    96  G
Description