Rotary shaft seal OAS-74X95X10-NBR
Part number : OAS-74X95X10-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-74X95X10-NBR  has an inner diameter of 74 mm, an outer diameter of 95 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  34 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Shipped today. order within
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-75X95X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-75X95X10-NBR
Deep groove ball bearing - 6015-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6015-SKF
PAP bush - PAP3020-P20-KS KS
PAP BUSH PAP3020-P20-KS
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    74  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    95  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    46  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description