Rotary shaft seal OAS-50X67X7-NBR
Part number : OAS-50X67X7-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-50X67X7-NBR  has an inner diameter of 50 mm, an outer diameter of 67 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  20 parts in stock (13 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Thrust washer - LS3552 GEN
THRUST WASHER LS3552
X-Ring seal - XR-34.52X3.53-NBR70-QR4220N25 GEN
X-RING SEAL XR-34.52X3.53-NBR70-QR4220N25
Deep groove ball bearing - 83B763BSH2-C3-JTEKT JTEKT
DEEP GROOVE BALL BEARING 83B763BSH2-C3-JTEKT
TECHNICAL DATA
  • OUTSIDE DIAMETER
    67  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • WEIGHT
    22  G
Description