Rotary shaft seal OAS-40X67X10-NBR
Part number : OAS-40X67X10-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-40X67X10-NBR  has an inner diameter of 40 mm, an outer diameter of 67 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  19 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-30X45X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-30X45X10-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    40  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    67  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    35  G
  • PACKAGING
    1
Description