Rotary shaft seal OAS-34X62X8-FPM
Part number : OAS-34X62X8-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-34X62X8-FPM  has an inner diameter of 34 mm, an outer diameter of 62 mm and a thickness of 8 mm. It is made of FPM.
  18 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Shipped today. order within
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-24X47X8-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-24X47X8-FPM
Deep groove ball bearing - 6207-C2 GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING 6207-C2
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    34  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    62  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    31  G
  • PACKAGING
    1
Description