Rotary shaft seal OAS-30X46X8-NBR
Part number : OAS-30X46X8-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-30X46X8-NBR  has an inner diameter of 30 mm, an outer diameter of 46 mm and a thickness of 8 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (9 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Shipped today. order within
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-30X50X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-30X50X7-NBR
Deep groove ball bearing - 6206 GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING 6206
Bearing inner race - IR20-25-20 GEN
BEARING INNER RACE IR20-25-20
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    46  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    14  G
  • PACKAGING
    1
Description