Rotary shaft seal OAS-30X46X7-NBR
Part number : OAS-30X46X7-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-30X46X7-NBR  has an inner diameter of 30 mm, an outer diameter of 46 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (2 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Shipped today. order within
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6005-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6005-2RSH-SKF
Rotary shaft seal - OAS-14X26X6-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-14X26X6-NBR
Thrust washer - AS3047 GEN
THRUST WASHER AS3047
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    46  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    12  G
  • PACKAGING
    1
Description