Rotary shaft seal OAS-25X52X5-NBR
Part number : OAS-25X52X5-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-25X52X5-NBR  has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 52 mm and a thickness of 5 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-25X52X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-25X52X7-NBR
External circlip - CIRCLIP-EXT-25 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-25
Tapered roller bearing - 30205 GEN
TAPERED ROLLER BEARING 30205
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    14  G
  • PACKAGING
    1
Description