Rotary shaft seal OAS-14X30X13-NBR
Part number : OAS-14X30X13-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-14X30X13-NBR  has an inner diameter of 14 mm, an outer diameter of 30 mm and a thickness of 13 mm. It is made of NBR.
  3 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 32218 GEN
TAPERED ROLLER BEARING 32218
Rotary shaft seal - OAS-14X29X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-14X29X7-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    14  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    30  MM
  • THICKNESS
    13  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    10  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description