Rotary shaft seal OAS-120X150X12-FPM
Part number : OAS-120X150X12-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-120X150X12-FPM  has an inner diameter of 120 mm, an outer diameter of 150 mm and a thickness of 12 mm. It is made of FPM.
  10 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Lock washer - MB6 GEN
LOCK WASHER MB6
Rotary shaft seal - OAS-70X100X10-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-70X100X10-FPM
Deep groove ball bearing - 7212-B-XL-JP-FAG FAG
DEEP GROOVE BALL BEARING 7212-B-XL-JP-FAG
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    120  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    150  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    128  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description