Rotary shaft seal OA-90X120X14-NBR
Part number : OA-90X120X14-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-90X120X14-NBR  has an inner diameter of 90 mm, an outer diameter of 120 mm and a thickness of 14 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-90X120X13-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-90X120X13-NBR
Deep groove ball bearing - 626-2Z-HLN-FAG FAG
DEEP GROOVE BALL BEARING 626-2Z-HLN-FAG
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    90  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    120  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    71  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description