Rotary shaft seal OA-70X85X8-FPMSS-NAK
Part number : OA-70X85X8-FPMSS-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-70X85X8-FPMSS-NAK  has an inner diameter of 70 mm, an outer diameter of 85 mm and a thickness of 8 mm. It is made of FPMSS.
  8 to 10 days (4 days ago )
Added
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    70  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    85  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • MATERIAL
    FPMSS
  • WEIGHT
    25  G
Description