Rotary shaft seal OA-54X70X10-NBR
Part number : OA-54X70X10-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-54X70X10-NBR  has an inner diameter of 54 mm, an outer diameter of 70 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  13 parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Shipped today. order within
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6309-ZZ GEN
Dust-tight
DEEP GROOVE BALL BEARING 6309-ZZ
Internal circlip - CIRCLIP-INT-100 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-100
3 3
Rotary shaft seal - OAS-44X62X12-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-44X62X12-NBR
  • INSIDE DIAMETER
    54  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    70  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • WEIGHT
    27  G
Description