Rotary shaft seal OA-52X75X10-FPM
Part number : OA-52X75X10-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-52X75X10-FPM  has an inner diameter of 52 mm, an outer diameter of 75 mm and a thickness of 10 mm. It is made of FPM.
  25 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Shipped today. order within
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-25X47X7-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-25X47X7-FPM
Anti-vibration mount FF - FF4045-8 GEN
ANTI-VIBRATION MOUNT FF FF4045-8
  • OUTSIDE DIAMETER
    75  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • WEIGHT
    42  G
Description