Rotary shaft seal OA-52X71X9-NBR
Part number : OA-52X71X9-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-52X71X9-NBR  has an inner diameter of 52 mm, an outer diameter of 71 mm and a thickness of 9 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-33X64X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-33X64X10-NBR
Self aligning ball bearing - 2208-TVH-FAG FAG
SELF ALIGNING BALL BEARING 2208-TVH-FAG
  • OUTSIDE DIAMETER
    71  MM
  • THICKNESS
    9  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • WEIGHT
    28  G
Description