Rotary shaft seal OA-50X78X10-NBR
Part number : OA-50X78X10-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-50X78X10-NBR  has an inner diameter of 50 mm, an outer diameter of 78 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  25 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-50X100X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-50X100X10-NBR
Tapered roller bearing - HM89448-1LFT-10-JTEKT JTEKT
TAPERED ROLLER BEARING HM89448-1LFT-10-JTEKT
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    50  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    78  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    40  G
  • PACKAGING
    1
Description