Rotary shaft seal OA-40X55X7-FPM
Part number : OA-40X55X7-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-40X55X7-FPM  has an inner diameter of 40 mm, an outer diameter of 55 mm and a thickness of 7 mm. It is made of FPM.