Rotary shaft seal OA-35X52X10-NBR
Part number : OA-35X52X10-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-35X52X10-NBR  has an inner diameter of 35 mm, an outer diameter of 52 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  27 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-35X62X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-35X62X10-NBR
Lock nut - KM07 GEN
LOCK NUT KM07
Deep groove ball bearing - 6207-C3-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6207-C3-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    20  G
  • PACKAGING
    1
Description