Rotary shaft seal OA-30X46X10-NBR
Part number : OA-30X46X10-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-30X46X10-NBR  has an inner diameter of 30 mm, an outer diameter of 46 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  31 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6204-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6204-2RS
Rotary shaft seal - BB-35X50X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL BB-35X50X8-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    46  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    16  G
  • PACKAGING
    1
Description