Rotary shaft seal OA-25X32X6-NBR
Part number : OA-25X32X6-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-25X32X6-NBR  has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 32 mm and a thickness of 6 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Drawn cup needle roller bearing - HK2212 GEN
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING HK2212
Rotary shaft seal - OAS-25X32X6-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-25X32X6-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    6  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    4  G
  • PACKAGING
    1
Description