Rotary shaft seal OA-18X24X5-NBR
Part number : OA-18X24X5-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-18X24X5-NBR  has an inner diameter of 18 mm, an outer diameter of 24 mm and a thickness of 5 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Drawn cup needle roller bearing - HK1816 GEN
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING HK1816
Oil filled plain bronze bush - BNZ18-24-30 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ18-24-30
Rotary shaft seal - OAS-18X24X4-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-18X24X4-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    18  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    24  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • WEIGHT
    2  G
Description