Rotary shaft seal OA-16X24X7-NBR-NAK
Part number : OA-16X24X7-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-16X24X7-NBR-NAK  has an inner diameter of 16 mm, an outer diameter of 24 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    16  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    24  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • WEIGHT
    3  G
Description