Rotary shaft seal KC-9.50X16X4-NBR-NAK
Part number : KC-9.50X16X4-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference KC-9.50X16X4-NBR-NAK  has an inner diameter of 9.5 mm, an outer diameter of 16 mm and a thickness of 4 mm. It is made of NBR.
  23 parts in stock (1 day ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6204-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6204-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    9.5  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    16  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    KC
  • WEIGHT
    1  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description