Rotary shaft seal DB-85X110X12-NBR-NAK
Part number : DB-85X110X12-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference DB-85X110X12-NBR-NAK  has an inner diameter of 85 mm, an outer diameter of 110 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  15 parts in stock (4 days ago )
Added
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    85  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    110  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    DB
  • WEIGHT
    118  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description