Rotary shaft seal DB-54X80X10-NBR-NAK
Part number : DB-54X80X10-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference DB-54X80X10-NBR-NAK  has an inner diameter of 54 mm, an outer diameter of 80 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  25 parts in stock (4 days ago )
Added
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    54  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    80  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    DB
  • WEIGHT
    79  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description