Rotary shaft seal DB-100X125X13-FPM-NAK
Part number : DB-100X125X13-FPM-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference DB-100X125X13-FPM-NAK  has an inner diameter of 100 mm, an outer diameter of 125 mm and a thickness of 13 mm. It is made of FPM.
  50 parts in stock (3 days ago )
Added
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    100  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    125  MM
  • THICKNESS
    13  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    DB
  • WEIGHT
    145  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description